Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výtvarná tvorba

Příspěvky

Atmosféra ve světě vědy a umění se mi líbí!

6. 11. 2008

ObrazekKam asi patřím, už to vím. Je to atmosféra světa umělců a vědců, takových co hoří tvůrčí horečkou, které nepopuzuje cizí dílo, svět tolerance a nových pohledů na vše.

Účast ve všech internetových galeriích je jen ztrátou času a života.Nic objektivního se nedozvíte jen místo času věnovaného tvorbě budete bloudit po galeriích a děsit se co se tam vystavuje a jaké hodnocení získá i vyložený brak. Navíc si zkazíte zrak, barvocit a mohou se dostvil i neurologické psychické poruchy.Snad se to o málo změní, až budou hodnotit díla opravdoví znalci..

 

Demokracie a internetové fotogalerie

17. 10. 2008

ObrazekUž vím proč není pro současného člověka dobrá demokracie!

 

Nové výtvarné směry v digitální fotografii?

8. 10. 2008

Obrazek

Nové výtvarné směry v digitální technice  COOLT a HOTT?

COOLTECHNISMUS    a     HOTTECHNISMUS?

 

Internetové fotogalerie

3. 10. 2008

ObrazekInternetové fotogalerie pro i proti.

také

http://markzane.com/countries.html

 

 

Zdravotní rizika digifotografie.

18. 9. 2008

ObrazekAno digitální fotografie může u rádoby-profesionálních ,soutěživých amatérú  mít neblahý vliv na lidské zdraví! Projeví se poruchami vidění,ale i potížemi organickými a nervovými.Běžné fotografické veřejnosti se to ale netýká!

 

Fototvorba

14. 6. 2007

ObrazekFotografovat jsem začal kolem osmi let.Vnucené fotoaparáty Pionýr a Cora na svitkový film brzy vzaly za své. Fotil jsem společně s kamarádem Vladimírem Kozlíkem. Jeho strýc byl vysoký důstojník a měl zálibu ve fotografické technice. To byla doba prvorepublikových fotoaparátů Leica a nastupujících východoněmeckých fotoaparátů Penti, Werra, Exa, Exakta. Snem nás kluků byla bytelná jednooká zrcadlovka s co nejdelšími teleobjektivy.

Obrazek

 

Potřeba vytvářet je nám vrozená

3. 6. 2007

Obrazek

Kreslit tužkou, malovat štětcem a modelovat to vše mi bylo přirozenou potřebou od ranného dětství. Prvními knihami z výtvarného světa mi byly velké knihy plné kreseb Mikoláše Alše. Alšův Špalíček je dodnes částečně zničen mými čmáraninami a dokreslováním, stejně tak Alšova Kniha satiry.Poté přišli husité a jejich boj s křižáky. První výstavu, která měla na mě velký vliv jsem navštívil asi v sedmi letech byla výstava Polského malířství ve Valdštejnské jízdárně Pražského hradu a zde vystavené obrovské plátno bitvy polského krále u Gunwaldu ,jemuž pomáhal Jan Žižka. Pak jsem už nemaloval dělnické průvody jak nás nutili ve škole ,ale měl jsem vyjímku malovat husity. Po husitech jsem maloval moravské kroje a další. Chodil jsem do malířského kroužku v Gr"ebově vile.