Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemoci z hmyzu

Příspěvky

Zkušenost z Afriky jak na herpetické a neštovičné viry

18. 11. 2013

 

Lidé se se "sloní nemocí" elefentiázou i v NOVě?

6. 3. 2013

I do našich domovů se pomalu dostávají původci subtropických a tropických nemocí.Příkladem může být i filarióza. Onemocnění přenášené i našimi komáry.V těle se vyvíjejí pak mikrolarvy červů, kteří pak dorůstají a ucpávají lymfatické cévy a tak se hromadí především v končetinách velké množství tkáňového moku a lymfy - dochází k bizardním otokům.Larvy červů je možné nalézt v krvi pouze v noci což ztěžuje jejich identifikaci a tím diagnózu.

 

Proti komárům přírodně!

19. 3. 2011

Jak proti nenasytným komárům přírodně

miliony-3.jpg

 

Komáři - přenášené nemoci

18. 3. 2011

 

 

culex-triat.jpg

Komáři - které nemoci přenášejí na člověka u nás i jinde ve světě?

 

Horečka DENGUE již i v Čechách!

13. 11. 2010

ObrazekDENGUE horečka z  průniku virů do těla primátů a lidí, kterou přenášejí komáři dobývá svět.Nyní i u nás!

 

Africká horečka v Čechách?

30. 1. 2009

Obrazek

I larvy krásně červeného roztoče sametky rodu Trobicula mohou přenášet zárodky nebezpečných původců návratnách horeček - které způsobují Rickettsie, možná i některé jiné druhy borrelií.

Borrelia duttoni - dole na mikroskopickém obraze.

Obrazek

je zřejmě dalším novým původcem horečnatého onemocnění na našem území. Přesto,že je to rodem Borrelia nemá nic společného s původcem lymeské borreliózy.Přesto byl genom této bakterie zachycen i mezi materiálem zaslaným k průkazu DNA původce lymeské borreliózy. Přišlo se na to ,při hledání chyby v jednom testu při ověřování kvality diagnostiky laboratorních vyšetření.
 

Nový druh malariového komára u nás!

20. 8. 2008

 "Objev" nového druhu komára Anopheles hyrcanus, který může přenášet malárii u nás!Tento druh se vyskytuje běžně v Indonésii a v Mongolsku a byl popsán již v roce 1771 Pallasem.NA LETIŠTÍCH VÍCE MALÁRIOVÝCH KOMÁRU NEŽ NA JIŽNÍ MORAVĚ!!  Nahoře tropický komáří přenašeč malárie Anopheles stepheni, v našem tisku zaměněn za Anopheles hyrcanus. Dole u nás žijící Anopheles macilipennis

Obrazek

Obrazek