Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemoci živých

Příspěvky

Naši předkové: Co doporučovali k léčbě nádorů.

12. 9. 2011

toxodium-macronatum.jpgJak a čím léčili předkové nádory - výčet rostlin ze starých pramenů.

Nádory jsou obávaným onemocněním vzbuzujícím někdy i zoufalství a strach.Sdělovací prostředky, někdy i naši lékaři nás straší .Někdy zas nám  zamlčují co je vlastně s  námi.A pak myslíme i na nejhorší. Nemocní opravdoví i ti kteří se domnívají že mají nádory a rakovinu zkouší k léčbě vše možné. Přitom zbytečně tápají, a  ztrácí čas. Již dávno v minulosti trpěli naši předkové stejnými nemocemi a také nádory možná že ještě více. Neměli žádné lékaře a lékárny. spoléhali na zkušenost svou i druhých.  Vědomosti  předků si vážili  a předávali si je z generace na generaci. I našim již dnes historickým vědcům neunikly tyto zkušenosti a snažili se je vědecky obhájit. Jako oni jsem nalezl v různých knihách a publikací našel seznamy rostlin, zvířat i různých procedur které se užívali při nádorových onemocněních a hodlám je postupně zveřeňoval aby nazapadly do nenávratna.( foto Toxodium marconatum)

Při onemocnění zhoubnými nádory je vždy snížena imunita. Možná i ona se spoluúčastnila při vzniku i při negativním průněhu onemocnění. Velká část onemocnění nádory je ukončena zhoubnou infekcí mikroorganismy. Také infekce u onkologických nemocných je možné předcházet a léčit rostlinami.Uvádím též výčet těchto rostlin.

 

Medicínské fantazie

28. 9. 2009

Jak může věrohodně vyprávět o Africe ten ,kdo tam nikdy nebyl.Může lékař vědět prakticky více o nemoci než hloubavý pacient?

Obrazek

Výměna informací mezi pacienty i lékaři na internetu zvyšuje naději na vyléčení, nebo alespoň recept na snažší a očekávaný průběh nemoci.

 

Sůl nad zlato!

31. 7. 2009

ObrazekSůl je požehnáním i pro mnohé nemocné. Právě v horku, při pocení a při sníženém obsahu soli v "zdravých" potravinách je nutné zvýšit příjem soli. Nedostatek sodíku muže vyvolat i nadměrný příjem ovoce v které je antagonista sodíku draslík nebo dokonce cukr v nadbytku.