Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak poznat methanol?

 citace:

komerční test pro pivo,víno,tvrdý alkohol

 http://www.noack.cz/products_detail.asp?idk=172&idp=272

na pro domácí  jednoduchý orientační test :

http://prasek.blog.idnes.cz/c/287370/Rychly-orientacni-test-na-METANOL-v-lihu.html

více o methanolu:

 http://cs.wikipedia.org/wiki/Methanol

a o léčbě

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fomepizol

Antizol Side Effects Center

Lékařská Editor: John P. Cunha, DO, FACOEP

Antizol (fomepizole) se používá k léčbě otravy ethylenglykolem (nemrznoucí kapalina) nebo methanolu (obsažené v rozpouštědlech, paliv a dalšího zboží pro domácnost nebo autochemie).To je někdy používáno spolu s hemodialýzou zbavit tělo jedu. Je antidotum pro některé druhy jedů. Tento lék je k dispozici v obecné formě.Časté nežádoucí účinky zahrnují mírné kožní vyrážky, pálení žáhy, nevolnost, zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu, závratě, ospalost, úzkost, bolest hlavy, kovová chuť v ústech, kocovina pocit, bolest v zádech, bolest v krku, zvonění v uších, nebo změny vidění , změny v zápachu nebo chuti smysly.

Antizol se podává v klinické praxi a dávka se stanoví lékař. Antizol může interagovat s fenytoinem, karbamazepinem, cimetidinu nebo ketokonazol. Informujte svého lékaře, všech léků a doplňky, které používáte. Antizol může být škodlivý pro plod a není doporučeno u těhotných žen, pokud je předepsáno. Není známo, zda tento lék přechází do mateřského mléka, nebo pokud by to mohlo poškodit ošetřovatelské dítě. V otravy situaci, nemusí být možné říci svým pečovatelům, že jste těhotná nebo kojíte, než jste léčeni Antizol. Ujistěte se, že každý lékař pečující o těhotenství nebo vaše dítě ví, že jste obdrželi lék.

Naše Antizol (fomepizole) Side Effects drog Center poskytuje komplexní pohled na dostupných informací o drogách o možných vedlejších účinků při užívání tohoto léku.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a ostatní se mohou vyskytnout. Zavolejte svého lékaře, lékařskou pomoc o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky na FDA na 1-800-FDA-1088.

Získejte lékařskou pomoc, pokud máte některý z těchto příznaků alergické reakce:kopřivka, potíže s dýcháním, otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Dejte vědět svým pečovatelům najednou, pokud máte některý z těchto závažných nežádoucích účinků (některé jsou účinky jedu a ne fomepizole):

 • pálení, otok, nebo kožní změny, kde byl injekčně lék;
 • močení méně než obvykle, nebo vůbec;
 • rychlý nebo pomalý srdeční tep, může pocit, že jste projít ven, nebo
 • kožní vyrážka, podlitiny, těžká brnění, mravenčení, bolest, svalová slabost.

Méně závažné nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 • mírné kožní vyrážka;
 • pálení žáhy, nevolnost, zvracení, průjem;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • závratě, ospalost, úzkost, nebo bolesti hlavy;
 • kovová chuť v ústech;
 • kocovina pocit;
 • bolest v zádech;
 • bolest v krku;
 • zvonění v uších, nebo
 • změny vidění, změny v pachu nebo chuti smysly.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a ostatní se mohou vyskytnout. Informujte svého lékaře o jakýchkoliv neobvyklých nebo obtěžující vedlejší efekt. Můžete hlásit nežádoucí účinky na FDA na 1-800-FDA-1088.

Přečtěte si celý podrobný pacienta monografii o Antizol (Fomepizole) »

 
 

Antizol FDA informace o předepisování: nežádoucí účinky 
(nežádoucí účinky)

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Nejčastějšími nežádoucími účinky hlášenými léčivu nebo neznámá vztahu ke studiu drogu za 78 pacientů a 63 zdravých dobrovolníků, kteří dostávali Antizol ® (fomepizole) Injekce byly bolest hlavy (14%), nauzea (11%), a závratě , zvýšená ospalost , a nevkus / kovová chuť (po 6%). Všechny ostatní nežádoucí účinky u této populace byly hlášeny u přibližně 3% nebo méně z těch, který je příjemcem Antizol (fomepizole) a byly následující:

Tělo jako celek: bolesti břicha , horečka , multiorgánové selhání systému, bolest v průběhu Antizol (fomepizole) injekci, zánět v místě vpichu, lumbalgia / zad, kocovina

Kardiovaskulární: sinusová bradykardie / bradykardie, phlebosclerosis, tachykardie ,flebitida , šok , hypotenze

Gastrointestinální: Zvracení, průjem , dyspepsie , pálení žáhy , snížená chuť k jídlu, přechodné transaminitis

Krevní / Lymfatická: Eosinofilie / hypereosinophilia, lymphangitis , diseminovaná intravaskulární koagulace, anémie

Nervózní: Točení , zabavení , neklid, pocit opilosti, obličeje flush , vertigo , nystagmu ,úzkost , "divný pocit", snížil povědomí o životním prostředí

Respirační: Škytavka, faryngitida

Kožní / přídatné: Reakce v místě aplikace, vyrážka

Speciální smysly: zápachu, řeč / poruchy vidění, přechodné rozmazané vidění , řev v uchu

Urogenitální: Anurie

Přečtěte si celý FDA informaci o preskripci Antizol (Fomepizole) »

 

Chrání tuk a naše tukové zásoby před toxickými produkty methyalkoholu?

 

Námět pro badatele? Díky svým zkušenostem s používáním různých léčiv na ovlivnění tukového metabolismu jsem přišel na nápad, že mechanismus metabolismu methanolu v organismu je podobný procesům při kterých vzniká acidósa v organismu, včetně vzniku kyseliny mravenčí.Zajímalo by mě zda ti pijáci pančovaného alkoholu kteří měli fatální následky, případně trvalé následky po otravě byli z hlediska výživy podvyživení,v normě nebo otylí. A naopak jak to v tomto směru vypadalo u těch kteří při požití methanolu kteří otravu dobře překonali bez následků nebo s následky mírnými? Přišel jsem na to že jako kardiak užívám také statiny(např.Sortis) u kterých je díky možné vzniklé acidóze komplikací zánět svalů,rabdomyolýza,případně zánět nervů a podobných postižení jako u přítomnosti metabolismu methylalkoholu. Moravští a slovenští zkušení pijáci pálenek kde je jistě vždy nějak= procento methanolu zajídají doušky špekem,dobře (tučné) jedí a pálenice jim nijak nevadí.Nechrání je náhodou dostatek tuků v těle a ve stravě. A naopak kachexie u alkoholiků nemusí být výsledkem nedostatečné a nevyvážené stravy ale právě postupným postižením svalu a nervů z metabolitů alkoholu a methanolu. Nestálo by to právě dnes za solidní studii. Máme totiž dnes dostatek jedinečných zkušeností s průběhem otrav methyalkoholem.A mohli bychom i změnit pohled na tuk v našem životě a na jeho úlohu.