Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihy, obrázky moje závislost.

Od nejútlejšího mládí jsem měl rád knihy jak pro jejich text, ale hlavně pro jejich obrázky a krásné vazby.Většinu peněz které jsem dostával od rodičů na za¨placení obědů ve škole jsem utratil v antikvariátech za knihy.Za mé krásné knihy.Dnes jich mám celý byt a teším se na další tisíc let čtenáře, že si si všechny v klidu přečtu.....U mých dětí již dnes je stále děsivější představa, že se budu muset stěhovat a hlavně to, že se žádné knížky nechci vzdát, nevím jak to dopadne, ale dokud budu žít, budou mé milé knihy se mnou.To samé platí o obrazcích, grafikách atd. U svatých obrázků u těch se musím přiznat že v mém útlém mládí to byl hlavní důvod proč jsem rád chodil s rodiči do kostela.Před vstupem do chrámu vždy byla nějaká stará ohnutá babička, která dávala malým hodným dětem svaté obrázky.Dokonce jako voják základní služby jsem rád chodil do kostelů v Brně i v Liptovském Mikuláši a v Slovenské Lupči a často jsem si rád odnesl i nějaký ten místní svatý obrázek. Dost obrázků jsem zdědil po předcích s jejich motlitebními knížkami. I chrámy samé byly moje oblíbené galerie,s krásnými sochami,obrazy,květinami a důstojným prostředím nejlepších galerií.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vzkaz autorovi stránek

(eva nesnidalova, 19. 5. 2014 22:19)

Prosím o vymazání mého dopisu, jak vidíte, stala jsem se obětí nějakého nevychovance.
Děkuji předem.
Eva Nesnídalová

Re: vzkaz autorovi stránek

(Adam Užsnídal, 25. 4. 2016 18:53)

Za to může určitě nějaký trapný admin!

pozdrav

(eva, 5. 7. 2010 22:39)

Dostala jsem se k vám na internetu při vyhledávání mého profesora matematiky a výtvarné výchovy na Gymnáziu Náchod v l. 1963-66 Jiřího Votýpky /nar. v Táboře,zemřel v nedož. 60 letech 18.2.1970 v Náchodě.
Byl výtvarník a neobyčejně podobný do vašeho rodu / včetně knírku/. Byl oblíbený a slušný člověk. Mohl být váš příbuzný?
Já sama jsem v l. 1966-72 vystudovala Lék. fak. hygienickou UK v Praze na Vinohradech a pracovala jsem jako pom. věd. síla na mikrobiologii na fakultě u doc. Kittnara, prof. Sedláka a doc. Embergra-diplomku i SVOČ jsem dělala na téma Průkaz bakteriofága jako důkaz předchozí kontaminace bakteriemi. Od r. 1972 do r. 2007 jsem pracovala na OHS Náchod jako lékařka, v l. 1991-2002 / do restrukturalizace HS a zrušení funkce okr. hygienika/ jako okr. hygienik a řed. OHS. Od 1.1.2008 jsem v důchodu, a přeji vám, abyste se ho též ve zdraví dočkal a mohl se bez omezení věnovat svým koníčkům.
Eva Nesnídalová

Re: pozdrav

(užsnídal, 22. 4. 2014 22:06)

di do piči

Paní E.Nesnídalové

(Autor webu, 7. 7. 2010 7:11)

Děkuji za Váš komentář a přání. Pokud vím, není pan J.Votýpka narozený v Tíboře přímo z naší rodové linie.Je to však těžké potvrdit nebo i vyvrátit, když naši předkové měli tak početné rodiny.Čas pak jejich sourozence stéjného příjmení zavál na různá místa v Čechách i v zahraničí.Téhož jména i příjmení znám několik výtvarníků v minulosti ale i žijících v Čechách.Ústav kde jste studovala dosud žije, někdy v poslední době živoří.Bojuje o svoji existenci. To že se ruší hygienické stanice je tragické rozhodnutí lidí, kteří nedoceňují hygienu a mikrobiologii jako obory, které se nejvíce zasloužily o záchanu miliónů lidí.Doufám, že to po delší době bude zase doceněno.Stejný názor jaký zde prezentuji má 99 % lidí, kteří ještě pracují v Státním zdravotním ústavu.Jsem bohužel někdy dost slabí s zápasu s omezeností neznalců.