Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na choleru

6. 12. 2010

 

 

 

Obrazek

 

Kdysi jsem měl možnost připravovat speciální selektivní živné půdy pro kultivaci vibrií (V.coma je původce cholery) pro dr.Aldovou z SZÚ, expertku WHO v dobrém označovanou jako "babu choleru".Vzpomínám si na tuto vynikající mikrobioložku, kterou uznával i prof.Raška a řada dalších.

Dr.Eva Aldová byla v USA vyhlášena mezi 12 nejvýznamějšími mikrobiology 20.století.

Obrazek

 

Napřed v čistkách po roce 1971jako komunistka, která nesouhlasila s ruskou okupací  ("normalizace") byla zbavena vedoucího místa, po roce 1990 pak ji jako "přestárlou" poslali do důchodu. Leckterý mladík by jí i dnes mohl závidět elán a znalosti. Měl jsem možnost spolupracovat s touto vědkyní na ověřování nového druhu Yersinie který objevila  a byl po ní nazván. Y.aldovae.

Obrazek

Lepší fotografii  dr. Aldové jsem nenašel

 

 A dozvěděl jsem se jak špatně snáší vibria (původce cholery) kyselou reakci, jak je možné uniknout infekci požíváním kyselého zelí, kyselých okurek a všech potravin s kyselým pH.Zase jako voják jsem dozvěděl slouže na Slovensku, že právě Slovenská borovička ( jalovcová) zachránila mnoho obyvatel Slovenska před několika vlnami epidemie cholery v 17.století.

Obrazek

Voda včetně mořské vody to je cesta původců cholery do těla člověka.Mimo alkalické prostředí milují původci cholery i vyšší obsah soli.


Co nám brání šířit osvětu, co nám brání vyvážet naše speciality, které mohou i dnes  a tak jednoduše zachránit mnoho  životů i ve vzdálených zemích. Takové zelí ,okurky a borovičku nikde jinde nenaleznete než u nás v Česko-slovensku.

Obrazek

Mořské plody a hlavně ty které se konzumují syrové.Nyní oceníme zkušenost přímořských národů že pokapou ústřice citrónovou šťávou a zapíjejí je suchým většinou bílým vínem. To cholera nevydží, ale člověku to chutná.

(příspěvek JV do Zdravotnických novin 6.12.2010)

Obrazek

Původce cholery v elektronovém mikroskopu, taková malá žravá prasátka, která hemolýzou, jedem a zvředovatením a silnou dehydratací kosí lidské plemeno. 

Yersinia aldovae Bercovier et al. 1984, sp. nov. 
Type strain (see also 
StrainInfo.net): strain Al 19955 = ATCC 35236 = CCUG 18770 = CDC 669-83 = CIP 103162 = CNY 6005 = IP 6005 = JCM 5892. 
GenBank/EMBL/DDBJ accession number for the 16S rRNA gene sequence of the type strain: 
AF366376. 
Etymology: N.L. gen. fem. n. aldovae, of Aldova, named in honor of Eva Aldova, the Czechoslovakian microbiologist who first isolated the bacterium. 
Reference: BERCOVIER (H.), STEIGERWALT (A.G.), GUIYOULE (A.), HUNTLEY-CARTER (G.) and BRENNER (D.J.): Yersiniaaldovae (formerly Yersinia enterocolitica-like group X2): a new species of Enterobacteriaceae isolated from aquatic ecosystems. Int. J.Syst. Bacteriol., 1984, 34, 166-172. 
Original article in IJSEM Online

 

Malá gratulace velké osobnosti: RNDr. Evě Aldové, CSc.

Paní doktorce přejeme k 85. narozeninám mnoho zdraví, životního elánu a štěstí !
 

Nesmírně si vážíme mimořádných zásluh na rozvoji naší lékařské mikrobiologie a reprezentací celosvětového významu. Obdivujeme osobní statečnost a výkonnost v nebezpečných epidemických situacích: Terezín 1945 - skvrnitý tyfus a bacilární úplavice, poté epidemie v západních a jižních Čechách, na Slovensku, v Koreji, dále jako expert Světové zdravotnické organizace (WHO) v Bulharsku, Iráku, Guineji, Libérii.

Po zásluze se jí dostalo řady vysokých ocenění: titul Heroine in Microbiology udělen jako jedné z pouhých dvanácti světových významných mikrobioložek American Society for Microbiology v Chicagu 1999 při oslavách stého výročí jejího založení, a to na návrh ČSSM (J. Häusler a J. Jelínková), Patočkova medaile ČSSM a Medaile ČLS JEP uděleny v r.2002.

Díky výborné spolupráci dr. E. Aldové s kolegy z terénních pracovišť (O. Hausner, M. Gabrhelová, Z. Kocmoud, L. Březinová a d.) byly objeveny a popsány dva původní české bakteriální rody z čeledi Enterobacteriaceae:Budvicia s druhem Budvicia aquatica (1983) a Pragia s druhem Pragia fontium (1988).

V seznamu validně publikovaných názvů bakterií je zapsán i druh Yersinia aldovae, který na počest paní doktorky nazval H. Bercovier et al. (1984).  

K životnímu jubileu bylo dr. Evě Aldové na návrh výboru uděleno Čestné členství Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS J. E. Purkyně.

Milá Evo, přijmi náš upřímný obdiv a blahopřání !

Redakční rada Zpráv CEM a pracovníci odborné skupiny „Střevní bakteriální infekce", kde paní dr. Aldová působila většinu doby své profesionální kariéry, se srdečně připojují k blahopřání a těší se na každou její návštěvu v našich laboratořích!                                                          

Za spolupracovníky, kolegy a přátele

Petr Petráš a Jarmila Jelínková