Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co možná prospěje účinně ke zlepšení Vašeho zdraví?

To že neonemocní zdravé tělo, je dávno poznaná pravda.Musíme smeknout před tím co naše tělo velmi účinně činní pro to aby náš život měl přijatelnou hodnotu, aby zachovalo integritu tkání, aby všechny orgány fungovaly i v nepříznivých podmínkách atd.

Do vínku nám byly dány od našich předků zděděné vlastnosti, které se v jisté době zdály důležité pro přežití jedince i pro zachování rodu. Prostředí se však však vždy měnilo a možná že právě dnes se mění až příliš rychle. Nicméně organismus se snaží přizpůsobit a zachovat po celou dobu života vše tak abychom splnili na tomto světě své poslání.Měli bychom chápat jeho potřeby a vycházet mu vstříc. Většina lidí to dělá, ale podmínky se mění a je třeba brát v úvahu i poslední zjištění co nám prospívá nebo škodí.

Tak například vitamin D!.V době První republiky se přísně dbalo na to aby především děti měli jeho dostatek.Užíval se odporný rybí tuk, kdysi ten pravý z vorvaňů, a "horské" sluníčko rtuťová lampa která vytvářela UV záření patřila do všech lékařských ordinací.Heslem naší mladé republiky bylo opravdu: v zdravém těle zdravý duch a zpěvem k srdci a srdce k vlasti. Teprve dnes vidíme jak to bylo důležité jak sluníčko,sportování,chataření,turistiky.dobrá nálada, dostatek rybích produktů, zdravé bydlení a školství bylo významné. To dnes vidíme na generaci našich rodičů, kteří se narodili v první třetině minulého století. Jejich věk dnes dodsahuje průměrně opravdu nejvyšší hodnoty - běžně 80-90 let, což je dnes krajní mez kvalitního žití pro náš biologický druh.

Podívejte se na níže uvedený odkaz -výsledky posledního výzkumu jak příznivě ovlivňuje vitam D naše zdraví a dlouhověkost jak chrání i léči metlu naší doby kardiovaskulární nemoci.

http://www.medscape.com/viewarticle/771584?src=mpnews&spon=17