Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše zvířátka

7. 8. 2007

 

 

Obrazek

Soňa je miláček mladých Votýpkových, čistokrevná dobrmanka bez papírů ,velmi čilá, hravá, dobře hlídá.Je zoufalá ,když jí páničci opustí byť na krátkou chvíli. Jsou jí dva roky, nemá ráda zimu i horko, všechno jí chutná a nejraději lítá.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Špringšpaněl Korina od chovatele a myslivce pana Pošusty je exteriérově krásná fenka, která je velmi inteligentní, přítulná a na pánu závislá. Jejími negatívy jsou: schází jí ten nejmenší zub, není tedy plnochrupá, pak nemá ráda zbraně a výstřely je zrazená v mládí patrně parfosním výcvikem. A snad by i hrobařila. Čistotná a chytrá, je ostrá na škodnou i kočky ,má vynikající stopu, vypíchávání zvěře - prohledávání. Původně byl pejsek pro aktivního myslivce .Vzal si jí na starost syn Pavel, který myslivost nesnáší a tak máme hezkou a chytrou fenku, která se k myslivci nehodí.Obrazek

Na konci září Korina v běhu za veverkou spadla v Havlíčkových sadech 6 metrů ze zdi a ochrnula snad dočasně na zadní běhy. Syn Pavel o ní každodenně pečuje a snaží se jí rehabilitovat. Jde to velmi pomalu.Fenka Korina po roce utrpení, kdy nemohla již chodit skonala ráno 6.února 2009 v 8,02 hodin do poslední chvíle v péči svého pána a rodiny.téhož dne byla pochována na zahradě rodiny Votýpkovi v Praze Suchdole.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ve věku 11 let zesnula tiše naše milovaná fenka Korina 6.2.2009, téhož dne byla pochövána na naší zahrádce v Suchdöle u stříbrného smrku.

Obrazek

Pomníček na zahraděna místě, kde je pochována fenka Korina.

Obrazek

Olejomalba na plechu J.A.Votýpka. Na obraze jsou další dva miláčci rodiny.Skotský teriér Amina (Amie go Pra) která zemřela v deseti letech a její společník od mládí kocour Pelllynx, kterého  lidé otrávili na Král.Vinohradech v jeho 8 letech.Oba nezapomenutelní společníci. Fenka Amina měla dvě štěňata, jedno skončilo v Německu.Kocour má populaci potomků ve vnitrobloku dodnes. 

Obrazek

První kocour v rodině byl chytrý a i krásně vybarvený . Též v sedmi letech byl otráven strichninem "dobrými lidmi" na Král.Vinohradech.

Obrazek

Náš lovecký pes jsménem RUFINO (správně UF z Blatné) byl krásný zdravý německý krátkosrstý ohař, věčný šprýmař, lovec, který byl ve věku necelého jdnoho roku sražen na Vinohradech automobilem s opilým řidičem. Po několika dnech, kdy se dával dohromady byl bez našeho vědomí zabit větší dávkou sedativa na veterinární klinice v Praze 8.

 

Obrazek

Fotografie krále kocourů v Praze 2 FELLYNXE, který nosil i přívěšek s sdresou a telefonem pána, přesto byl opět otráven milými "lidmi" ve vnitrobloku Korunní,Budečská,Slezská,Sázavská v 11 letech.

Od svého mládí pěstuji kanárky. Prvního jsem dostal od manželů Šafránkových, sousedů v domě ve Slezské 4 na Vinohradech,  v mém prvním působišti do mých 6.let. Léta jsem čekal marně, až mi kanárek zaspívá. Nezaspíval, byla to kanářice. Později jsem přikoupil i samice opravdové, a dokonce jsme odchovali téměř desítku kanárů. Z mnohých koupených mladých samic mi dorostli krásní zpívající kanáři. Bydlíme nyní ve zvýšeném přízemí a v létě jsme měli klece v otevřených oknech. Kanáři zpívali a tak mimo koček přilákali i zloděje a tak jeden den jsme nalezli jen prázdné klece s otevřenými dvířky. Posledního samce zpěváka si vzala dcera Radka ,když se vdala. Pro mě tesknícího ,koupil syn Jan nového samce, kterého jsem učil zpívat pomocí magnetofonu s vlastní nahrávkou opravdového slavíka. Teď je z něj vynikající zpěvák poloslavík.Obrazek

Obrazek

Akvarijní rybičky, často ty nejobyčejnější provázely mě po celý život. Od roku 1962 mám vlastní linii pavích oček .O jejich odolnosti svědčí i to, že když jsem odjel na dva roky na vojnu, nikdo se o ně řadu měsíců nestaral přežili, množili se a jejich potomky mám i dnes.Posléze jsem pěstoval snad všechny hlavní druhy akvarijních rybek, ale věčná a krásná pávata zvítězila.

Obrazek

Dole velmi vděčná "čísnká neonka" kardinálka nyní již nejméně 5 let stará nenáročná a krásná byla vždy v mých akváriích.

Obrazek

Dole na fotografii samec pavého očka s krásným závojem zlaté barvy.

 

Obrazek

Syn ve větším akvariu pěstuje další akvarijná ryby modré ostromeny(snímek níže)

 

Obrazek

a dnes již velmi velké sumečky dosahující 15 cm

Obrazek

z dalších věčných ryb jsou to černé tetry.Nezbytnou součástí akvarií jsou rostliny.Cryptocoryny roustoucí ve stínu mám od roku 1962.Elodea a valisnerie zarůstají přes léto hustě nádrž

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Snímek nahoře a dole - akvárium dcery Lenky pečlivostí jí vlastní udržované.Výrazné jsou zde neonky a platy.

Obrazek

Chtěl jsem vyzkoušet jak užitečné by bylo nasadit do zahradního rybníčku závojnatky pro hubení larev komárů.Pokus se podařil a tak v rybníčku nám rostou krásné závojnatky.

2011_0809ofotodiasrpen11foto0035.jpg