Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maturita - atavismus z dob pravěku

24. 6. 2011

 

Má maturita „lidský“ smysl?


 

To co dnes slyšíme z úst ministra školství je nelidské,elitářské,totalitní a zlomyslné! Již před několika měsíci sliboval, že 20 % maturantů neprojde a konečně bude dost lidí, kteří se vyučí řemeslům, aby se tak doplnili stav „solidních“ (pracovitých, inteligentních a evropských)námezdních dělníků pro zahraniční podniky v evropských montovnách. Stejně tak jak požaduje EU. Na východ EU se může dodávat podřadné zboží včetně potravin – jak jsou na to východoevropané prý zvyklí!? Tragedie. Kde jsou ti revoluční studenti z roku 1848,1938,1968 a 1989? V tom roce 1989 byli to vlastně studenti nebo loutky režisérů „sametového převratu“, poslušní scénaře domluvených velkých západních a východncíh bratrů?

maturita-7.jpg

Malíř Josef Mánes maloval i bez maturity,jako český malíř neuměl vlastně česky

Asi bych neměl mít právo situaci hodnotit, maturoval jsem dvakrát, vždy nic moc. Ti velice úspěšní minulí i dnešní maturanti budou namítat, že přeháním. Tvrdím že vlastní maturita byla a je k  k ničemu. Když se člověk během těch let studia jen bifloval a nic kloudného se nenaučil tak taková maturita je šaškárna.Maturita byla tradiční, hezká a obdivovaná folklórní událost, jejíž kořeny sahají až do doby kamenné.

O výsledcích maturity rozhodují nejen maturanti, ale stejným dílem i jejich učitelé a zkoušející,potažmu dnes navíc ještě hodně vzdálení byrokraté!Ta náhodně vybraná otázka nic neukazuje, ten tajný test měla již  i s výsledky řada dětí prominentů,dřív zelinářů, lékařů, řezníků,funcionářů,učitelů profesorů a ostatních kterým se nesmělo nic  a nikdy odepřít.Možná je to i dnes jak naznačuje žebříček nejúspěšnějších.

 

maturita-9.jpg

Spisovatel Alois Jirásek musel změnit školu aby odmaturoval jakž takž.Z matematiky by dnes jistě propadl! A měli bychom o spisovatele méně.

Podívejte se do života „primitivních“ původních lidských společenství v dlouho izolovaných oblastech. Ještě dnes náruživě natáčí kameramani BBC i National Geographic a jiní různé iniciační obřady pro dospívající – maturující. Jednou musí ukázat odvahu tak, že sami usmrtí zvíře,někdy člověka, nepřítele.Jinde zase musí skákat skoro  již muži z nebezpečné výšky, nebo musí podstoupit bolestivé praktiky. Na stejné úrovni jsou iniciační obřady jako pasování, habilitace,náboženské obřady, biřmování a zasvěcování atd.

 Člověk rozumný se stal člověkem především tím, že odvrhl  odporné náročné a nebezpečné obřady a zlidštil je. Tak i maturita se stala spíše slavností než nebezpečnou zkouškou se všemi důsledky,

maturita2.jpg

František Křižík bez maturity,vystudoval techniku a byl naším snad neplodnějším vynálezcem

A nyní se objevil ďábel, generál,z pekla snad přicházející a z maturity udělal doslova krvavou zkoušku. A není sám, možná že to ani není z jeho hlavy ale z hlav „lepších“ evropanů prvounijních.

Tak nacisté a militantní část germánů již dávno,važovali o českém sousedovi – dobrá a nenáročná pracovní síla pro nadřazenou západoevropskou "kulturní" společnost. Holt za Uralem jsme měli mít výkonné dílny s našimi skromnými příbytky a dělal a dělat pro ty „vyvolené“ parazity. Srovnejte prosím  to s  etikou člověka, který nedosáhl úrovně „LIDSKÉHO člověka“ to je jen parazit žijící z druhých, a udržující své živitele stále na minimální životní úrovni tak, aby z nich měl jen prospěch pro sebe,ale aby jeho živitelé a jeho potomci neměli šanci svoje postavení  zlepšit! Tak vidím posun v chápání nových „krvelačných“ maturit našich časů. Je však třeba na rozhodující místa jak u nás tak ve světě rozmístit jen takové lidi kteří mimoto, že jsou odborníky jsou také LIDMI vzdělanými i v etice a lidství!

maturita-4.jpg

Albert Einstein pro maturitu musel změnit školu
 

Držím palce všem kteří mají potíže s úspěšnou maturitou, kdybych maturoval letos určitě bych byl mezi nimi, a to nejen já ale řada dnešních akademiků, profesorů a jiných posléze úspěšných lidí.Podívejte se na řadu osobností vědy,umění jak jim ti průměrní a podprůměrní cvičitelé ztrpčovali i maturitu.

Já osobně znám dva příklady spolužáků, dobrých kamarádů, kteří byli přijati na vysokou školu i když u maturity propadli a pak si jí "nějak" dodatečně udělali jako vysokoškolácí.Jeden je úspěšným lékařem v Praze, druhý vystudoval medicínu v Německu a nyní je v Dubaji!Takový je život o kterém mnozí slovutní učitelé a profesoři raději mlčí.

Jiří Antonín Votýpka,24.6.2011 Praha,Suchdol

maturita-3.jpg

T.A.EDISON bez maturity i dalšího vzdělání

přinesl lidstvu mnohé,co nevyváží tisíce úspěšných maturantů i akademiků
 

Edisonovi vynálezy – člověka bez maturity:


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář