Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotografující gurmáni.

19. 12. 2008

Obrazek

Čecha poznáš všude, zatímco šlachovití Helmuti a uschlé Gertrudy sportovně vymetají kdejakou zvlášťnost na břehu moře, Taliáni za sebou vláčící svoji kuchařku a matku je¨jich dětí usmívají se na kdejakou sukni a ustašovští Chorvati kují zas nějaké pikle, sedí rodilý Češi u sklenky piva jako zde na ostrově v Jaderském moři.

Obrazek

Není nic lepšího než dobře prorostlý, uipravený a dobře upečený vepřový bůček.Znám jej z nesčetných příprav. Výborný je například obalený v česnekový šál a upravený jako roláda za studena - ha.

Obrazek

Hedvábná polská omáčka je opravdové umění kuchařinky.Základ je vývar,perník sušené švëstky, povidla,hrozinky a mandle. Pak výborný knedlík a vařený jazyk.Ochutnejte!

Obrazek

Nakrájená anglická slanina, sýr a slanina, silně vychlazené pivo a přikusovat jako jablko cibuli, múže být něco lepšího?

Obrazek

Plzeň to je báseň sama o sobě.

Obrazek

Pro ty nedochůdné, diaetáře,svobodou žijící anarchisty a zelinkáře je také mnoho dobrot,broskve z kterých prýští chutná sladká voda jen do nich kousnete. Žádné chudinky seschlé na vietnamském trhu, ale broskve druhu Amsendend přezrálé na stromě naší zahrádky nedaleko Prahy.

Obrazek

Chladivý meloun takhle je nejlepší v horkém léte, na Vánoce je lepší zalitý rumem, který se v množství l litru napíchá do dužiny melounu a pak zraje do Vánoc.Přírodní bouwle.

Obrazek

Voda pro dietáře,přírodní destilovaná energií nabitá z elektrického drátu je jistě lepší než všechny ty alkoholy a nápoje - jak pro koho.

Obrazek

Zvlášť vytíženým a věčně mladým mistrům se doporučuje strava ve formě pilulí. Je to rychlé, levné, moderní a pro fotomistry leckdy jako jediná inspirace k omračující tvorbě.

Obrazek

Pro šetřili a dietáře je nevhodnější tato lžíce. Ušetříte.

Obrazek

Co nemůžeš usuš.Leckdy i ta tvorba pak vypadá jako mumie, sušená ,bezbarvá a beztvará, kam se ztratily barvy a tvary?

Obrazek

Nahoře to je květina po dietě.

Obrazek

Leckterá nechutná moravská vína je možné zlepšit tím, že je vylepšíme oky olivového oleje, stejně tak všechny kořalky, hned se promění v nápoje nebývalých chutí.A je to dobré na žlučové kameny, zcela se rozpuštějí, jen to dělá pak problémy s utíráním.

Obrazek

Víno je dobré v jakékoliv formě,bílé i červené,červené i bílé.Obrazek

Ta barva měruněk, to je skoro jako  dokonalá barva dobře usmaženého řízku!

Obrazek

Není nad dobře připravený telecí řízek s okurkou.

Obrazek

Já raději než dietě dávám přednost řádně usmaženému řízku na trojtuku.To už většina našich hospodyň, jestli ještě vůbec nějaká , nezná. Tak to je jedna třetina popuštěného másla, jedna třetina loje a jedna třetina sádla.Tři minuty se to smaží po pokličkou pak se obrátí a tři munuty se smaží bez pokličky.

Obrazek

Slanou vodu je nutné ředit. Zdá se že pro Středoevropana je k tomu nejlepší používat lehká německá piva,dobře chlazená v čistých sklenicích, pak je to ono.

Obrazek

S novým rokem se nám zase dostává silvestrovská lahůdka ve formě dobře uvařeného ovaru s křenem a hořčicí - je to přímo léčivá kombinace na koci roku.

 

Náhledy fotografií ze složky Chuť vůně a jídlo vůbec